Welcome

Korporátní právo (nastavení vztahů ve společnosti, vstupy investorů, spory mezi akcionáři, fúze a akvizice) a Právo duševního vlastnictví (zejména v oblasti softwarového práva)

Praha: Revoluční 1080/2
Brno: Purkyňova 649/127

Expertise

Pracovní právo
Autorské právo
Patentní a známkové právo

Location

Purkyňova 649/127, None Brno, CZ
Directions

Reviews

There are no reviews yet.

Interview

Je toto povolání tradicí ve Vaší rodině?


Není, nikdo v rodině ani z přátel toto povolání nevykonával.

◦◦◦

Máte nějaké návyky, které pro Vám pomahají, když se snažíte studovat složitý případ?


Nejde ani tak o návyky, ale hodně mi při práci pomáhá moje záliba ve výrokové logice a samozřejmě selský rozum. Každý případ je tak trochu o hledání pokladu – toho nejlepšího nebo alespoň možného řešení. Takový poklad ale nenajdete hned, je potřeba být trpělivý.

◦◦◦

Která část Vašeho zaměstnání se Vám nejvíce líbí?


Setkávání s lidmi a pocit, že jsem jim pomohla k úspěchu.

◦◦◦

Jaké nástroje používáte na denní bázi související s Vaší prací (aplikace, plánovače atd.)?


Pro elektronické vedení spisů, vykazování práce klienty atd. používáme cloudové řešení SingleCase. Pro plánování práce a jednotlivých úkolů používáme úkolník Trello. Pro plánování na dlouhodobější bázi používám myšlenkové mapy Coggle.

◦◦◦

Pracujete z kanceláře, domova, kavárny?


Nejraději pracuji v kanceláři, kde mám možnost okamžité interakce s kolegy, pracujeme hodně v týmu. Ale ráda sem tam změním prostředí.

◦◦◦

Kolik hodin denně pracujete v průměru?


Jaký byl Váš nejdelší pracovní den v historii? Průměrně pracuji tak 10–12 hodin denně. Někdy se stane, že nás klient opravdu urgentně potřebuje a musíme zabrat. Ale myslím, že to nebylo nikdy víc než 16 hodin.

◦◦◦

Propagujete své služby (pokud ano, jak) ?


Advokacie je hodně o lidech, takže náš hlavní kanál pro propagaci je setkávání s lidmi a budování nových vztahů. Ale snažíme se být vidět např. i psaním odborných článků, pořádáním seminářů, workshopů, účastí na konferencích či veletrzích.

◦◦◦

Jaká by byla Vaše rada, kdyby někdo přemýšlel o kariéře v oboru?


Zjistit si, co to vlastně obnáší. Myslím, že mnoho lidí má o povolání advokáta dost zkreslené představy. Je to dost tvrdá a psychicky náročná práce.

◦◦◦

Kde si myslíte, že se Vaše povolání v příštích 15 letech bude nacházet ve vztahu k technologickým změnám, umělou inteligencí apod.?


Je možné, že některé jednodušší úkony mohou být v budoucnu zcela nahrazeny technologiemi, ale 80 % naší práce spočívá zejména ve vymýšlení, stanovení strategie, hledání možných cest a kombinací a zejména v poradenství. Tato oblast naší práce nemůže být dle mého názoru nikdy nahrazena jakoukoliv technologií, takže se o budoucnost tohoto povolání tolik nebojím.

◦◦◦

Jste ranní nebo večerní člověk?


Ráno vstávám v 5:30, ale mnoho aktivit stíhám a ráda dělám i večer, takže neumím úplně odpovědět.

◦◦◦

Máte rádi knihy / filmy / televizní pořady s právníky v nich (například americké televizní seriál “Suits”)? Zachycují vaše povolání přesně?


Jak co. Mám ráda knihy či filmy s právnickou tématikou, jako je třeba Dvanáct rozhněvaných mužů. Seriály jako Suits nebo Ally McBealová zas tak moc o samotné profesi neřeknou, možná i díky tomu, že profese advokáta u nás je značně odlišná od profese advokáta v zemí s angloamerickým právním systémem jako je USA.

◦◦◦

Existují nějaké knihy, které byste doporučili?


Mám velký seznam knih, které čekají na přečtení, ale mám moc ráda knihu, kterou napsal Franklin Covey – 7 návyků skutečně efektivních lidí.

◦◦◦

Existují někteří profesionálové, kteří Vás inspirují? (pokud ano, proč)


Snažím se každý den dívat kolem sebe a inspirovat se každým, kdo je v něčem úspěšný. Nemůžu tak říct jednu nebo dvě osoby.

◦◦◦

Jak vypadá Váš "den v životě"?


Každý den je pro mě něčím jiný, ale každý den se snažím dělat to, co mám ráda a co mě naplňuje – tj. pracovat, sportovat, trávit čas s lidmi, které mám ráda a objevovat nová místa a nové věci.